עמוד הבית / חדשות עוצמה / מידע חשוב אודות החרגות הסגר עבור מתמודדי נפש

מידע חשוב אודות החרגות הסגר עבור מתמודדי נפש

להלן שתי המלצות חשובות ביותר לתקופת הסגר.

1. אושר לכל אדם עם מוגבלות, אשר בשל מוגבלותו זקוק לצאת מעבר למרחק של קילומטר לחרוג ממרחק זה. בעיקר, חשוב לדעת כי במקרה הצורך ניתן לצאת עם מלווה אחד, וכעת, מותר גם ברכב, לפי הוראות חדשות מטעם נציבות השוויון לאנשים עם מוגבלות. מומלץ לא להסתפק בדגש זה, ובנוסף, להצטייד בתעודה המעידה על נכות הנפש, אם יש לכם, כדי לסייע במפגש עם כוחות האכיפה, וחשוב לא פחות: לקרוא את המסמך המלא של ההנחיות לגורמי האכיפה, ואף להדפיס ולהציגו לגורמי האכיפה בעת הצורך (ליחצו על התמונה להגדלה):

2.אדם עם מוגבלות, השוהה במסגרת חוץ ביתית, רשאי לבקר אצל בני משפחתו או אפוטרופוס בתקופת הסגר של חגי תשרי, בהתאם לצו בידוד בית והתנאים שייקבעו. הביקור, כמובן, אמור להיות בהסכמת המשפחה/אפוטרופוס.
להלן קישור למסמך על אישור מעבר, שיש להדפיס, למלא ולהחתים את מנהל המסגרת  (PDF):

372724020 אישור מעבר לביקור בזמן הסגר- מתמודדי נפש (1)

תגובה אחת

  1. אני מבקשת להביע הערכה על החרגות הסגר עבור מתמודדי נפש, שהושגו לאחר פניות בני משפחה, בסיוע נציבות השוויון לבעלי מוגבלויות והאגף לברה”נ במשרד הבריאות. האפשרות להתארח בבית המשפחה/האפוטרופוס ופתיחת המסגרות לביקורים במגבלות תקנות “התו הסגול”, הינה “תיקון”, תרתי משמע, מן הבחינה האנושית לעוול שנעשה בגל המגיפה הראשון. נקווה שמהלך זה ימנע את נזקי הריחוק החברתי, העלולים לפגוע ללא מרפא בנפש החבולה מלכתחילה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות