מי אנחנו

עמותת “עוצמה” היא עמותה ארצית, שהוקמה על ידי משפחות לילדים נפגעי נפש, במטרה לייצגם בפני הממסד. כל החברים בעמותה הינם בני משפחות של נפגעי נפש הפועלים על בסיס התנדבותי בלבד.

בארץ פועלים ארגונים רבים בתחום בריאות הנפש. מה מייחד את “עוצמה”? בשונה מעמותות הנותנות שירותים למתמודדים ובני משפחותיהם, שחשיבותן אינה מוטלת בספק, עמותת “עוצמה” הינה עמותה מסנגרת.

מה זה אומר?

  • עמותת “עוצמה” הינה ארגון ארצי חוץ ממסדי, המוכר על ידי קובעי המדיניות, הפועל לייצוג בני משפחותיהם של נפגעי הנפש ברחבי הארץ במגוון תחומים. כל חבר העמותה הנם בני משפחות של נפגעי נפש הפועלים על בסיס התנדבותי. יושב ראש העמותה מאז הקמתה הוא פרופ’ אלי שמיר. באוקטובר 2015 מונתה הגב’ סילביה מדניקוב לעמוד  בראשות העמותה.
  • עמותת “עוצמה” פועלת לחקיקה חדשה ומתוקנת בתחום בריאות הנפש. היא מקיימת מאבק צרכני-פוליטי לביטוי נאות של זכויות נפגעי הנפש בחקיקה ומקיימת בקרה צרכנית ומעורבות במסגרות טיפול, מגורים ושיקום של נפגעי נפש.
  • “עוצמה” הנה עמותה ללא מטרת רווח, היא אינה נותנת שירותים, ואינה מקבלת תמיכה כספית ממקורות ממשלתיים.
  • עמותת “עוצמה” מייצגת צרכנים שהם משפחות נפגעי נפש, וכמובן גם את צרכי הנפגעים עצמם שהם בשר מבשרן של המשפחות.
  • בשונה מחברות בפורום “עוצמה”, החברות (גם בהתנדבות) בעמותה הנותנת שירותים נועדה לעזור בניהול העמותה ובקידום האינטרסים שלה בתחום מתן השירותים.
    אולם גוף הנותן שירותים לצרכנים, אינו יכול בו זמנית גם לייצג את הצרכנים – על הצרכנים (נפגעי הנפש ומשפחותיהם) להיות בלתי תלויים בגוף הנותן להם את השירותים.

 

אודות יותם בן מאיר

נסו גם

מצגת חדשה: סיכום פעילות עוצמה מאז הקמתה ועד היום

חברת הנהלת עוצמה נילי אהרונוב התארחה בשבוע שעבר בקורס “התנועה הצרכנית במדינת ישראל” מהחוג ל”בריאות… להמשך קריאה מצגת חדשה: סיכום פעילות עוצמה מאז הקמתה ועד היום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות